Aktuāla informācija par izmaiņām uztura bagātinātāju regulējumā

Šodien stājas spēkā Ministru kabineta 2020. gada 17. novembra noteikumi Nr. 688 “Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 1. decembra noteikumos Nr. 685 “Prasības uztura bagātinātājiem””, kas paredz vairākas izmaiņas attiecībā uz prasībām uztura bagātinātājiem.

 

  1. Lai veiktu izmaiņas informācijā, kas iekļaujama paziņojumā uztura bagātinātāja reģistrācijai un paziņojumā par reģistrēta uztura bagātinātāja izmaiņām, ieteicams izmantot jaunā parauga veidlapas, kas pieejamas ŠEIT
  2. Iesniedzot paziņojumu izmaiņu izdarīšanai, turpmāk uzņēmumi var norādīt uz nepieciešamību PVD uztura bagātinātāju reģistrā saglabāt iepriekšējo marķējuma teksta paraugu.
  3. Turpmāk  marķējuma paraugs oriģinālvalodā (iepakojuma oriģināls vai tā fotoattēls) gan reģistrējot jaunu uztura bagātinātāju, gan veicot izmaiņas jau reģistrētam produktam būs jāiesniedz obligāti.
  4. Precizēta noteikumos ietvertā prasība attiecībā uz minimālo vitamīnu un minerālvielu daudzumu ieteicamajā dienas devā, nosakot, ka to daudzumam uztura bagātinātāja ieteicamajā dienas devā ir jābūt ievērojamam, proti, ne mazākam kā 15% no uzturvielu atsauces vērtības (NRV).
  5. Turpmāk uztura bagātinātāju ražošanā kā silīcija avots varēs tikt izmantots organiskais silīcijs (monometilsilāntriols), savukārt kalcija fosforiloligosaharīdi kā kalcija avots.
  6. No 2021. gada 1. janvāra uzņēmumi paziņojumus varēs iesniegt elektroniski, aizpildot speciālu tiešsaistes formu dienesta tīmekļvietnē, identifikācijai izmantojot Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārziņā esošo valsts informācijas sistēmu savietotāja koplietošanas personas identifikācijas risinājumu. 

 

Aktuālā Ministru kabineta 2015. gada 1. decembra noteikumu Nr. 685 “Prasības uztura bagātinātājiem” redakcija pieejama ŠEIT.

  • Publicēts:
    27.11.2020