No 1. janvāra vairākus PVD pakalpojumus varēs pieprasīt tiešsaistē

No  2021. gada 1. janvāra vairākus Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pakalpojumus varēs pieprasīt, izmantojot PVD pakalpojumu portālu.
 
Jaunā sistēma palīdzēs uzņēmējiem kvalitatīvi un efektīvi sagatavot, iesniegt un saņemt dokumentus PVD.
 
Portālā varēs iesniegt:
 
 • paziņojumu uztura bagātinātāju reģistrācijai;
 • paziņojumu par reģistrētu uztura bagātinātāju izmaiņām;
 • paziņojumu par noteiktās grupās ietilpstošu pārtikas produktu reģistrāciju;
 • paziņojumu par reģistrētu noteiktās grupās ietilpstošu pārtikas produktu izmaiņām;
 • iesniegumu pārtikas/ nepārtikas produktu eksporta sertifikāta saņemšanai; 
 • iesniegumu dzīvu dzīvnieku eksporta sertifikāta saņemšanai;
 • iesniegumu ceļošanai ar lolojumdzīvnieku;
 • kravu komercdokumentus;
 • pārkraušanas aktus.
 
Tāpat sistēmā būs pieejami veterināro objektu pārbaužu protokoli (izņemot dzīvnieku novietņu pārbaužu protokolus, ar kuriem varēs iepazīties Lauksaimniecības datu centra informāciju sistēmā).
 
Lai gan joprojām visus PVD pakalpojumus var saņemt, izmantojot arī citus saņemšanas kanālus (atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā apmeklētāji netiek pieņemti klātienē), piemēram, pastu, e-pastu, PVD aicina izmantot jauno dokumentu iesniegšanas tiešsaistes sistēmu jau no 2021. gada 1. janvāra.
 
Uztura bagātinātāji un noteiktās grupās ietilpstoši pārtikas produkti
 
Lai Latvijā izplatītu uztura bagātinātājus vai noteiktās grupās ietilpstošus pārtikas produktus, šie produkti ir jāreģistrē PVD. Lai reģistrētu uztura bagātinātāju vai noteiktās grupās ietilpstošus pārtikas produktus, jāiesniedz paziņojums PVD. Lai to izdarītu tiešsaistē, ej ŠEIT.
 
Veterinārie sertifikāti
 
Veterinārais (veselības) sertifikāts vai preeksporta sertifikāts dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu, dzīvu dzīvnieku un nepārtikas produktu izvešanai no valsts nepieciešams gadījumos, kad to pieprasa importētājvalsts kompetentā iestāde. Lai saņemtu sertifikātu, ir jāiesniedz iesniegums PVD, adresējot to konkrētai teritoriālajai struktūrvienībai. Lai to izdarītu tiešsaistē, ej ŠEIT. Parakstīts papīra formāta oriģināls joprojām jāiesniedz PVD, sertifikāta saņemšanas brīdī.
 
Veterināro objektu pārbaužu protokoli 
 
Pārbaužu protokoli pieejami PVD reģistrētam uzņēmumam (vai personai), kurā/ pie kuras veikta pārbaude un kurš saņēmis noteiktas formas veidlapu ar piekļuves datiem protokola apskatīšanai. Protokoli portālā pieejami 30 dienas no pārbaudes veikšanas datuma. Lai apskatītu protokolu, ej ŠEIT.  PVD rekomendē pārbaudes protokolu lejupielādēt un saglabāt. Ar aizpildītu protokola elektronisko versiju personas tiks iepazīstinātas pārbaudes vietā.
 
 
Uzmanību! Sistēma sāks darboties 2021. gada 1. janvārī. Līdz tam dokumentus iesniegt nav iespējams.
 • Publicēts:
  28.12.2020