Norisinās Austrālijas Lauksaimniecības un ūdens resursu departamenta ekspertu vizīte Latvijā

Šodien Latvijā divu dienu vizītē ieradās Austrālijas Lauksaimniecības un ūdens resursu departamenta eksperti, lai novērtētu Pārtikas un veterinārā dienesta nodrošināto  valsts uzraudzības  sistēmu  pārtikas ražošanas uzņēmumos, tostarp  -  zvejas produktu ražošanas uzņēmumos, kuri plāno lašveidīgo zivju  produkciju eksportēt uz Austrāliju.

 

Ekspertu vizīte norit visās trijās Baltijas valstīs jau no 14. maija un noslēgsies šonedēļ.

 

Atgādinām - lai dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus varētu eksportēt no Latvijas uz trešajām valstīm, jāievēro importētājvalsts normatīvo aktu prasības, jāveic atbilstoša produktu kontrole, un kravas eksportam nepieciešams ar attiecīgo valsti saskaņots veterinārais sertifikāts.  

 

Papildus tam attiecīgās importētājvalsts uzraudzības dienests var veikt pārbaudes uzņēmumos, kas izteikuši vēlmi eksportēt.

 

Līdz šim zvejas produktu eksportam saskaņoti sertifikāti ar 23 valstīm, piena produktu eksportam saskaņoti sertifikāti ar 42 valstīm, dažādu sugu dzīvnieku gaļas produktu eksportam - ar 26 valstīm un Muitas ūnijas valstīm, bet olu produktu eksportam - ar 18 valstīm.

 

Detalizētāk skatīt ŠEIT.

 

  • Publicēts:
    20.05.2019