Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sanitārā robežinspekcija pagājušajā nedēļā (no 25. februāra līdz 3. martam) pārbaudījusi 1 224 importa, 88 eksporta un 1 284 tranzīta kravas

Neļauj ievest nemarķētu pārtiku

PVD Sanitārā robežinspekcija nav ielaidusi Latvijā un nosūtījusi atpakaļ uz Vāciju 21 tonnu speķa un uz Lielbritāniju 20 tonnas saldētu skumbriju.

Pārbaudot kravas, robežinspektori konstatēja, ka preces nav marķētas. Līdz ar to nav nosakāmi nedz to ražošanas, nedz derīguma termiņi, nedz arī preces identitāte.

Vēl PVD Sanitārā robežinspekcija nav ielaidusi Latvijā apaļkoku kravu, kas vesta no Baltkrievijas un zāģmateriālu kravu, kas vesta no Krievijas, jo to fitosanitārie sertifikāti nav atbilduši prasībām.

Savukārt atpakaļ uz Franciju un Vāciju nosūtītas medikamentu pakas, jo privātpersonas ar pasta starpniecību šādus sūtījumus saņemt nedrīkst.

Aiztur Kostarikas majonēzi

PVD Sanitārā robežinspekcija lidostas „Rīga” kontroles punktā iztrūkstošas ievešanas atļaujas un veterinārā sertifikāta dēļ aizturējusi nepilnu kilogramu majonēzes, kas ar gaisa satiksmi vesta no Kostarikas.

Vēl šajā pašā kontroles punktā iztrūkstošu dokumentu dēļ aizturēta krava ar 7 kilogramiem cūkādu miltu no Dānijas un krava ar 12 kilogramiem sēklu no Nīderlandes.

Savukārt Rēzeknes preču stacijas kontroles punktā aizturētas 62 tonnas sviesta, kura pārvadātājs nevarēja uzrādīt veterināro sertifikātu.

Šī krava pēc iztrūkstošā dokumenta uzrādīšanas Latvijā ielaista, taču lidostā aizturētās kravas pagaidām atrodas muitas zonā.

Mazāk ieved cūkgaļu un cūkas

Pagājušajā nedēļā ievērojami samazinājies Latvijā brīvam apgrozījumam ievestās cūkgaļas apjoms, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas operatīvā informācija.

Ja aizpagājušajā nedēļā Latvijā ieveda 188 tonnas cūkgaļas, tad pagājušajā nedēļā ievestas 68 tonnas cūkgaļas, kas ir par 120 tonnām mazāk.

Nedaudz samazinājies arī dzīvo cūku imports. Pagājušajā nedēļā Latvijā brīvam apgrozījumam ievestas 1 865 dzīvas cūkas, kas ir par 19 cūkām mazāk nekā aizpagājušajā nedēļā, kad Latvijā ieveda 1 884 cūkas.

Pieaug gurķu un kartupeļu imports

Pagājušajā nedēļā Latvijā brīvam apgrozījumam ievestas 107 tonnas gurķu, kas, salīdzinājumā ar aizpagājušo nedēļu, kad Latvijā ieveda 26 tonnas gurķu, ir četras reizes vairāk, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas operatīvā informācija.

Pieaudzis arī kartupeļu imports. Ja aizpagājušajā nedēļā Latvijā ieveda 98 tonnas kartupeļu, tad pagājušajā nedēļā ievestas 289 tonnas kartupeļu, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk.

Par 6 tonnām pieaudzis arī burkānu imports. Savukārt tomātu imports sarucis no 94 tonnām aizpagājušajā līdz 49 tonnām pagājušajā nedēļā.

  • Publicēts:
    06.03.2002