Pārtikas un veterinārais dienests pastiprināti uzraudzīs „VP Market” veikalus

Pārtikas un veterinārais dienests turpmāk pastiprināti kontrolēs visus SIA „VP Market” lielveikalus un Lietuvā ražotos pārtikas produktus, jo pārbaudot vairākus „VP Market” veikalus Rīgā, dienests ir konstatējis virkni neatbilstību gan pārtikas preču uzglabāšanas, gan tirdzniecības jomā.

Pārtikas un veterinārā dienesta Rīgas pilsētas pārvaldes inspektori, pēc sūdzību saņemšanas no iedzīvotājiem, kontroles veikuši desmit „VP Market” veikalos un visos konstatētas neatbilstības higiēnas prasībām pārtikas apritē.

Pārbaužu laikā konstatēts, ka veikalos tirgoti pārtikas produkti, kuriem bija beidzies noteiktais derīguma termiņš un produkti uzglabāti nepiemērotā temperatūras režīmā. Piemēram, Maskavas ielas „VP Market” veikalā preces, kas tiek pārdotas akcijas ietvaros, uzglabātas tirdzniecības zālē, nevis aukstuma vitrīnās, kurās tām būtu jāatrodas. Neatbilstošā temperatūras režīmā uzglabāti arī produkti, kas ātri bojājas – biezpiena sieriņi un jogurti. Savukārt daļā veikalu pašfasētās produkcijas marķējumā vispār nav bijis norādīts ražotāja noteiktais produkta uzglabāšanas temperatūras režīms.

Savukārt Ruses ielas veikalā inspektori atrada glazētus biezpiena sieriņus, kuriem bija nodzēsti derīguma termiņi. Vēl vairāk, veikala noliktavā, ar vati un spirtu dzēšot derīguma termiņus no biezpiena sieriņu iepakojumiem, pieķerta veikala darbiniece.

Pārbaužu laikā Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori atklājuši, ka daļa Lietuvā ražoto pārtikas produktu, piemēram – tomātu ketčups, majonēze, putraimi, rīsi, limonādes, minerālūdeņi un šokolādes, nav marķēti atbilstoši Latvijas Republikas prasībām.

Pārtikas un veterinārais dienests ir sastādījis vairākus administratīvo pārkāpumu protokolus, piemērojot arī naudas sodus un izteicis brīdinājumus veikalu atbildīgajām amatpersonām, kā arī pieņēmis lēmumu „VP Market” veikalus kontrolēt pastiprināti. Savukārt PVD Sanitārā robežinspekcija turpmāk stingrāk kontrolēs Lietuvā ražotās produkcijas atbilstību nekaitīguma un drošuma prasībām un preču marķējumu uz robežas.

PVD Sanitārā robežinspekcija pēc paraugu noņemšanas plāna jau ir nosūtījusi laboratoriskajiem izmeklējumiem 15 Lietuvā ražotu piena produktu paraugus un 5 gadījumos laboratoriskie izmeklējumi uzrādīja, ka tajos ir pārsniegta pieļaujamā zarnu nūjiņu norma.

  • Publicēts:
    14.03.2002