Robežinspektori koka paletēs atklāj bīstamu kaitēkli

PVD robežkontroles inspektori, veicot koksnes iepakojamā materiāla kontroli, koka paletēs no Ķīnas atklājuši bīstamu augu karantīnas kaitēkli - priežu koksnes nematodi. Priežu koksnes nematode ir bīstams kaitēklis, kas, pārnests uz augošiem kokiem, izraisa skujkoku masveida bojāeju.
 
Inspektori noņēma skaidu paraugus no Ķīnas izcelsmes koka paletēm, kuras tika ievestas ar plastmasas izstrādājumiem, un nosūtīja paraugus uz Nacionālo fitosanitāro laboratoriju, kur tika konstatēts karantīnas organisms. 
 
Koksnes iepakojamo materiālu, ko izmanto kravu pārvadājumos, drīkst izmantot pārvadājumos tikai, ja tas ir atbilstoši apstrādāts un marķēts. Tomēr marķējums bieži tiek izmantots neapstrādātai koksnei, līdzīgi kā šajā gadījumā.
 
No šodienas, 1. marta stājas spēkā ES Regula, kas paredz stingrākus noteikumus koksnes iepakojamam materiālam, ja tas tiek ievest no Ķīnas, Indijas un Baltkrievijas, jo šo  valstu kravās visbiežāk tiek konstatētas neatbilstības.
 
PVD robežkontroles inspektori veic rūpīgu koksnes iepakojamā materiāla kontroli, lai pasargātu valsti no kaitīgo organismu ievešanas un izplatīšanās.
  • Publicēts:
    01.03.2021