Aktuāli Eksports
UK

Uzņēmējiem, kuri eksportē vai vēlēsies eksportēt  pārtikas un nepārtikas produktus uz Apvienoto Karalisti, jāņem vērā, ka no 2024. gada 31. janvāra vairāku preču grupu ievešanai Apvienotajā Karalistē, tostarp vidēja un augsta riska produktiem, būs nepieciešams veterinārais/veselības sertifikāts, ko izsniedz valsts pārtikas un veterinārās uzraudzības  iestāde.

Pamatojoties uz Apvienotās Karalistes izveidoto sistēmu, produkti un to grupas  tiek iedalītas trīs kategorijās (zema, vidēja, augsta). Lai noteiktu, kurā kategorijā ietilpst eksportam uz Apvienoto Karalisti paredzētie produkti, uzņēmējiem jāizmanto  riska kategorijas noteikšanas rīks, vai nu meklējot konkrēto produktu pēc HS (KN) koda - Import risk categories for animal and animal product imports from the EU to Great Britain: searchable list with commodity codes, vai nu pēc produktu grupas apraksta un minētajiem nosacījumiem - Import risk categories for animal and animal product imports from the EU to Great Britain: summary tables

Aicinām  uzņēmējus, kuri  ir ieinteresēti eksportēt dzīvnieku izcelsmes pārtikas, nepārtikas un citus produktus uz Apvienoto Karalisti, piedalīties bezmaksas tiešsaistes semināros, kurus organizē Apvienotās Karalistes kompetentā uzraudzības iestāde (DEFRA).

Tuvākais seminārs notiks 11.01.2024. plkst. 16:00 - 17:00 EET. Reģistrēties semināram var ŠEIT.

Attēls: Pexels