Aktuāli Informācija presei
Svētku laika ieteikumi

Plānojot pārtikas produktu pirkumus un gatavojoties Vasaras saulgriežu svinēšanai, Līgo dienai un Jāņiem, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina – iegādājoties pārtikas produktus, pirkumus jāveic pārdomāti, pārtikas produkti, kas ātri bojājas, nekavējoties jānogādā vēsā vietā un jāuzglabā temperatūrā, kā to norādījis ražotājs.

Tāpat PVD aicina uzmanību pievērst pārtikas produktu derīguma termiņam un iegādāties produktus tādā daudzumā, cik var paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros.

Iepērkoties jāraugās, kādos apstākļos pārtikas produkti uzglabājas tirdzniecības vietā un vai to iepakojums nav bojāts.

Atgādinām, ka droši pārtiku ir iegādāties legālā tirdzniecības vietā. Pircējiem, kas iecienījuši pārtikas produktus iegādāties, atsaucoties sludinājumiem sociālajos medijos, jābūt īpaši piesardzīgiem un jāpārliecinās, ka pārtikas produktu izplatītājs ir reģistrēts PVD. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, kādos apstākļos pārtikas produkti tiek pārvadāti un kādā temperatūrā uzglabāti pārvadāšanas un tirdzniecības laikā.

Der atcerēties, ka jēlprodukti jāuzglabā un jāgatavo atsevišķi no gatavajiem produktiem, kas netiks papildus termiski apstrādāti.

Gatavojot jēlproduktus, (piemēram, gaļu, zivis), ir svarīgi tos pareizi termiski apstrādāt – cept, vārīt, grilēt pietiekami ilgi un atbilstošā temperatūrā, lai novērstu kaitīgo mikroorganismu izraisītās pārtikas saslimšanas.