Lolojumdzīvnieks drīkst ceļot tikai kopā ar savu īpašnieku vai tā pilnvarotu personu. Tas nozīmē, ka Jums būtu jābrauc pakaļ savam sunim uz Baltkrieviju, un ar to kopā jāceļo uz Latviju. Kā zināms, šobrīd ir noteikti ceļošanas ierobežojumi privātpersonām, tāpēc šādā veidā Jūs dzīvnieku uz Latviju atvest nevarat.

Joprojām ir atļauti preču komerciālie pārvadājumi, tāpēc Jūs varat mēģināt iegādāto lolojumdzīvnieku “noformēt” kā kravu jeb komerciālu pārvadājumu.

Lai to izdarītu:

  1.  Cilvēkam/ audzētavai Baltkrievijā, kurš pārdod dzīvnieku, savas valsts kompetentajā uzraudzības iestādē ir jāsaņem veterinārais sertifikāts;
  2. Jums PVD mājaslapā, sadaļā “Reģistri” > “Citi reģistri” ir jāatrod kāds PVD reģistrēts dzīvnieku pārvadātājs un jānoskaidro, vai tas šādu sūtījumu ir gatavs nogādāt Latvijā.

Ja abus soļus izdodas īstenot, pārvadātājs brauc pakaļ dzīvniekam, krava uz robežas (konkrētajā gadījumā Pāternieku robežkontroles punktā) tiek uzrādīta PVD kontrolei, tad dodas pie Muitas, noformē ievešanas deklarāciju un dzīvnieks var tikt ievests Latvijā.