Ar Covid-19 nevar saslimt, lietojot uzturā pārtiku. Tomēr, ievērojot piesardzību un, ņemot vērā to, ka pārtikas tirdzniecības uzņēmumi pašapkalpošanās zonās mēdz tirgot arī nefasētus pārtikas produktus, kas pirms lietošanas uzturā netiek mazgāti un/vai termiski apstrādāti, piemēram - cepumus, konfektes, smalkmaizītes, gatavos ēdienus, salātus u.c., PVD ir aicinājis pārtikas izplatītājus nodrošināt, ka minētie produkti pircējiem tiek realizēti tikai fasētā veidā, vai iesaiņoti/ pasniegti  pēc pircēja pieprasījuma.

Tā kā pārtikas produkti nav Covid-19 saslimšanas avots, nav noteikti ierobežojumi pārtikas produktu ievešanai no trešajām valstīm. Tiem, tāpat kā līdz šim, tiek veikta robežkontrole, iebraucot Eiropas Savienības teritorijā. Inspektori, veicot kravu kontroli, ievēro piesardzības pasākumus.

Jāpiebilst, ka laiks, kādā no trešās valsts ievestās preces nonāk līdz galapatērētājam, ir patiešām ilgs – sūtījuma transportēšana notiek, sākot no vienas diennakts un beidzot pat ar vienu mēnesi. Turklāt, nonākot robežkontroles punktā, kur tiek veikta kravas kontrole, preces tiek ievestas tālāk iekšzemē un tikai tad nonāk veikalos. Tātad tās ir vēl papildus aptuveni trīs dienas. Līdz ar to iespēja, ka ar trešo valstu produktiem varētu izplatīt vīrusu, ir niecīga, vai pat neiespējama.

Eiropas Komisija vadlīnijās pat aicina nodrošināt preču sūtīšanu, neliekot nepamatotus šķēršļus pārtikas produktu, zāļu un aizsardzības līdzekļu ievešanai, kas šajā brīdī vitāli nepieciešami, izņemot gadījumus, ja dalībvalstī ir pārāk liels veselības apdraudējums.