Aktuāli Informācija presei
Gruzijas vizītes atklāšana
Mācību vizītes atklāšanas pasākums Rīgā, PVD centrālajā birojā.

Lai iepazītos ar dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības, kā arī pārtikas aprites kontroles sistēmu Latvijā, no šodienas, 6. jūnija līdz 10. jūnijam mācību vizītē Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) ieradušies Gruzijas Nacionālās Pārtikas aģentūras eksperti.

Vizītes laikā PVD eksperti Gruzijas kolēģus iepazīstinās gan ar valsts uzraudzības sistēmu administratīvo plānošanu, gan kopīgi apmeklēs lauksaimniecības dzīvnieku novietnes un dažādu nozaru pārtikas uzņēmumus.

Mācību vizīte norisinās Eiropas Savienības (ES) finansētā mērķsadarbības (Twinning)  projekta “Tālāku sanitāro un fitosanitāro pasākumu stiprināšana un pārtikas drošības sistēmas attīstības nodrošināšana Gruzijā" ietvaros.

Projekta mērķis ir, izmantojot ES dalībvalstu pieredzi un zināšanas, stiprināt Gruzijas patērētāju uzticēšanos pārtikas kontroles sistēmai un veicināt Gruzijas pārtikas produktu konkurētspēju ES tirgū.

Projekts ir uzsākts 2020. gada oktobrī un turpināsies līdz 2022. gada novembrim. Tajā iesaistītās Eiropas pārtikas nekaitīguma iestādes dalās zināšanās un praktiskajā pieredzē ar Gruzijas kolēģiem tiesību aktu un procedūru tuvināšanā ES standartiem.

Papildus informācijai:

Mērķsadarbība ir ES instruments zināšanu apmaiņai starp ES dalībvalstu valsts pārvaldes iestādēm un to partneriem saņēmējvalstī. Mērķsadarbības projektos apvienotas publiskā sektora zināšanas no ES dalībvalstīm un saņēmējvalsts, lai sasniegtu konkrētus darbības rezultātus.

Papildinformāciju par projektu skatīt ŠEIT.