Aktuāli
Droša iepirkšanās

Svētku laikā, plānojot pārtikas produktu pirkumus, aicinām uzmanību pievērst pārtikas produktu derīguma termiņam un iegādāties tikai tādus produktus un tādā daudzumā, cik var paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros.

Iepērkoties, jāraugās, kādos apstākļos pārtikas produkti ir uzglabāti un vai to iepakojums nav bojāts. Mājās pārtikas produkti jāuzglabā tādos apstākļos un temperatūrā, kā to marķējumā norādījis ražotājs.

Atgādinām, ka uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar jebkādu pārtikas produktu tirdzniecību internetā, vienalga, vai tie šos produktus ražo, vai tikai izplata, ir jābūt reģistrētiem PVD uzņēmumu reģistrā.

Tas attiecas arī uz tiem, kuri pārtikas produktus tirgo ar sludinājumu starpniecību, piemēram, sociālās saziņas vietnē Facebook. Arī tiem ir jābūt reģistrētiem PVD un, veicot pārtikas produktu piegādes, jāievēro higiēnas prasības, sākot ar tīrību un beidzot ar atbilstošas temperatūras nodrošināšanu produktu pārvadāšanas laikā.

Par to, vai pārtikas ražotājs/ izplatītājs ir atrodams PVD uzņēmumu reģistrā, var pārliecināties ŠEIT. Tāpat PVD mājaslapā regulāri tiek atjaunots nedrošo sludinājumu saraksts, kurā tiek iekļauti sludinājumi, kuru autori nav atsaukušies PVD aicinājumam sniegt ziņas par sevi, lai dienests varētu pārliecināties par to, ka to darbība ir legāla.

PVD aicina neiegādāties nezināmas izcelsmes, apšaubāmas kvalitātes pārtikas produktus no PVD nereģistrētiem pārtikas produktu ražotājiem un/ vai izplatītājiem. Nezināmas izcelsmes produkti apdraud patērētāju veselību, jo tie var būt ražoti, pārvadāti un izplatīti nepiemērotos higiēnas apstākļos un neatbilstošā temperatūrā, pieļaujot pārtikas piesārņojuma risku.