Lai gan šobrīd nav pietiekamu zinātnisko pētījumu, kas pierādītu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 pārnesi no mājdzīvnieka (suņa, kaķa) uz cilvēku un no cilvēka uz mājdzīvnieku, pasaulē tomēr ir reģistrēti daži gadījumi, kad šīs slimības ierosinātājs ir konstatēts arī mājdzīvniekiem - diviem suņiem un vienam kaķim, kuru saimnieki bijuši slimi ar COVID-19, kā arī zoodārza tīģerim, kura kopējs bijis COVID-19 pozitīvs.

Ņemot vērā, ka slimība ir jauna un šajā jomā nav pietiekami daudz pētījumu, bet atsevišķos gadījumos tomēr COVID-19 vīrusa klātbūtne ir konstatēta arī dzīvniekiem, Pārtikas un veterinārais dienests aicina būt piesardzīgiem:

  1. Neglaudi svešus un klaiņojošus mājdzīvniekus, netuvojies tiem, neņem uz mājām;
  2. Pēc jebkura kontakta ar mājdzīvnieku (arī tad, ja tas ir tavs mājdzīvnieks) mazgā rokas;
  3. Neļauj svešiem cilvēkiem glaudīt tavu mājdzīvnieku;
  4. Pastaigas laikā neļauj savam mājdzīvniekam kontaktēties ar citiem mājdzīvniekiem;
  5. Ja tev ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19, izvairies no pārāk cieša kontakta ar savu mājdzīvnieku (netuvini mājdzīvniekam seju, neglaudi mājdzīvnieku). 
  6. Ja slimošanas laikā nav kas par  tavu mājdzīvnieku parūpējas, ievieto to PVD reģistrētā veterinārajā klīnikā vai patversmē  (iepriekš piesakoties, kā arī informējot šo vietu par to, ka dzīvnieka īpašnieks ir COVID pozitīvs). 

Jāpiebilst, ka iepriekš minētie piesardzības pasākumi būtu ievērojami arī ikdienā, lai pasargātu sevi no saslimšanas ar dažādām infekcijas slimībām.

Plašākai informācijai - institūta “BIOR” eksperti ir apkopojuši aktuālo zinātnisko informāciju par vīrusu SARS-CoV-2 un tā iespējamo izplatīšanos caur pārtiku, apkārtējo vidi un mājdzīvniekiem.